Je pivo zdravé?

Každý z nás si čas od času rád zajde na pivo. Také není nic lepšího, než si po nedělním obědě dát skleničku na trávení. Ale podporuje pivo trávení doopravdy? A je v něm něco zdravého? Přečtěte si v následujícím článku!

Pivo v malém množství působí proti zánětlivým procesům v těle. Také má na organismus podobné účinky jako červené víno a zelený či černý čaj. A je jedno, jestli je alkoholické nebo ne. Pivo prokazatelně zvyšuje hladinu serotoninu v krvi, serotonin je také známý jako hormon štěstí. Tento chmelový nápoj obsahuje spoustu vitamínů a minerálů, které jsou tělu prospěšné. Mezi ne patří například vitamíny B1, B2, B6, niacin, kyselina listová. Dále v pivu najdete i vápník, hořčík a sodík.

Přečtěte si důvody, proč darovat zážitek jako dárek.

Čím jsou tyto vitamíny prospěšné?

Vitamín B1 je známý tím, že dokáže v tkáních odbourávat sacharidy a dodávat tak tělu energii. Je také důležitý pro růst, trávení a nervovou aktivitu. Vitamín B2 se sám v těle neukládá a je potřeba ho neustále doplňovat, podporuje funkci srdce a funkci pokožky. Niacin se podílí na výživě buněk. Působí při uvolnění energie z tuků a sacharidů a hromadí tělesnou energii. Vitamín B6 je důležitý pro metabolismus bílkovin, pomáhá správné funkci nervového systému a je prospěšný při tvorbě červených krvinek. Kyselina listová je dalším vitamínem podporujícím tvorbu červených krvinek.

Informujte se o zážitkovém letu balonem v lokalitě Buchlov.

Jak je to s pivem a tloustnutím?

Pravda je, že po pivu samotném se netloustne. Pivo napomáhá sekreci žluči, která příznivě ovlivňuje trávení. Nápoj tak chuť k jídlu povzbuzuje a pomáhá s trávením, proto je člověk schopen zkonzumovat více jídla, než by třeba normálně snědl. Podle výzkumů je riziko nadváhy u člověka, který si občas pivo dá, menší, než u abstinenta nebo alkoholika.

Jako se vším ani s pivem by se to nemělo přehánět. Jednak je jeho časté pití silný nápor na ledviny a potom se pořád jedná o alkoholický nápoj a nikdo z nás se přece nechce stát alkoholikem. Takže platí staré známé pořekadlo „všeho s mírou“.

Pokud nemáte rádi pivo, třeba mu přijdete na chuť v pivních lázních. Přečtěte si o pivních lázních v Plzni!

Kategorie: Pivní lázně
Pivní lázně
Pivní lázně, originální a výjimečná lázeňská procedura s léčivými a regenerujícími účinky na celý organismus. Pivní lázně celkově přispívají ke zlepšení obranyschopnosti lidského těla. Pivní lázně jsou originální rekondiční lázeňskou terapií, která využívá léčebných účinků teplé minerální vody, surovin pro výrobu piva a piva samotného.
Součástí pivních lázní jsou koupele, finská sauna, léčivé zábaly, klasické i speciální masáže, doplněny nezbytnou pitnou kůrou zlatavého moku.