Pivní lázně Štramberk

Pivní lázně jsou spojením neznámějších českých tradic, kterými jsou lázeňství a pivovarnictví. V masivní dřevěné kádi na Vás čeká teplá lázeň (35 – 40 C) obohacená o pivovarské kvasnice a vzácné bylinné směsi. Navíc Vám pivní lázně Štramberk nabízí i jedinečnou aromaterapii, kterou jinde nenajdete a zaručují těmto lázním svou exkluzivitu! Spočívá v postupném uvolňování chmelových silic, které se získávají z toho nejlepšího chmelu – žateckého poloraného červeňáku. A u toho si v klidu můžete vychutnávat místní kvasnicové pivo Trubač v neomezeném množství. Jsme přesvědčeni, že v tomto provedení bude zážitek z pivní lázně nejprospěšnější pro Vaše tělo i mysl, které se Vám odvděčí dobrou náladou či zmírněním zdravotních potíží.

Léčivé účinky pivních kvasinek znali již staří obyvatelé Mezopotámie, kteří se chodili koupat do piva kvůli jeho příznivým účinkům. Dnes je tato lázeňská procedura vylepšena o speciální dubové kádě k tomuto účelu vyrobené, které napomáhají léčivým látkám detoxikovat organismus. Voda v pivní lázni má teplotu přes 35 C, což způsobuje otevírání pórů v pokožce a snadnější vstřebávání léčebných látek, které pokožku nejenom čistí, ale i regenerují. Ty nejprospěšnější našemu tělu jsou obsaženy v živých kulturách pivních kvasinek. Kombinace kvasinek a bylinných směsí vytvářejí dokonalé pivní aroma i s bílou pěnou, které dodávají zážitku na autentičnosti. Stačí se jen v kádi uvelebit a relaxovat..

Pivní lázeň podporuje léčení akné, celulitidy a lupénky. Teplota vody zrychluje krevní oběh, blahodárně působí na cévy a klouby. Pivní lázně si nejlépe užijete ve dvou. Ať už absolvujete pouze proceduru nebo celý víkend v pivních lázních, rozhodně to bude jeden ze zážitků na které budete společně dlouho vzpomínat. Pivní koupele Štramberk pro dva, jsou také vhodným dárkem ať už k výročí, vánocům, nebo jiným významným datům v našich životech.

Ovšem i pro pivní lázně platí určitá zdravotní omezení. Nastávající maminky, osoby s vysokým krevním tlakem, křečovými žílami či srdečními problémy by se měli pobytu v pivních lázních vyvarovat. Pokud jste prodělali nějakou náročnou operaci, tak doporučujeme s procedurou v pivních lázních také chvíli posečkat. Jsou to však jen doporučení – pokud navštívíte lékaře a ten Vám lázně dovolí, tak Vám nebrání nic tomu si je pořádně užít.

 

Pivní lázně
Pivní lázně, originální a výjimečná lázeňská procedura s léčivými a regenerujícími účinky na celý organismus. Pivní lázně celkově přispívají ke zlepšení obranyschopnosti lidského těla. Pivní lázně jsou originální rekondiční lázeňskou terapií, která využívá léčebných účinků teplé minerální vody, surovin pro výrobu piva a piva samotného.
Součástí pivních lázní jsou koupele, finská sauna, léčivé zábaly, klasické i speciální masáže, doplněny nezbytnou pitnou kůrou zlatavého moku.