Pivní lázně Bahenec

Dopřejte si relaxaci v pivní koupeli a zažijte uvolnění v příjemném prostředí. Před pivní koupelí se prohřejete ve finské sauně nebo si zaplavete v bazénu. Hoďte na chvíli všechny starosti za hlavu a najděte si čas jen na sebe.

Zážitek pivní lázně Bahenec neobsahuje jen koupel v chmelovém moku, ale před samotnou pivní procedurou můžete ještě navštívit finskou saunu a nebo si zaplavat v bazénu. Můžete klidně i obojí.

Finská sauna

Místnost uvnitř obložená dřevem, příjemně působící pro lidské oko. V sauně najdete speciální kamna, která obvykle dokáží vyhřát místnost na teplotu nad 60 °C. Finská sauna se od klasické sauny odlišuje tím, že jsou na saunových kamnech položeny speciální kameny, které se nahřívají a posléze jsou polity vodou. Vzniklá pára zvyšuje vlhkost vzduchu v místnosti. Pobyt v sauně působí výborně na dutiny, léčí nachlazení a pomocí otužování mu dokonce předchází. Klasické saunování, finská sauna a pivní lázně patří mezi relaxační a odpočinkové zážitky.

V pivní lázni o teplotě ke třiceti sedmi stupňům celsia se uvolní vaše ztuhlé a napjaté svaly a dojde k očekávané relaxaci. Hlavní složkou koupele je voda s rozpuštěnými pivovarskými kvasnicemi, dále je koupel obohacena chmelem, sladovým šrotem a směsí rozpuštěných vonných bylin. Koupel v kádi trvá dvacet minut a káď je speciálně přizpůsobena a postavena tak, aby vám za tu dobu v koupeli nevychladla voda.

Při koupeli v pivní lázni bývá příjemným zvykem konzumace místního piva, ani pivní lázně Bahenec nejsou výjimkou. Při koupeli si budete moci vychutnat džbánek čerstvě natočeného piva. Po koupeli dále následuje relaxace na slámovém lůžku, která trvá přibližně tři čtvrtě hodiny.

Vhodnost pivních lázní

Pivní lázně jsou doporučovány pro osoby, které jsou ve svém zaměstnání vystaveny vyšší míře stresu. Dále pivní lázně výborně fungují jako podpůrná léčba při různých problematických kožních onemocněních jako je akné nebo lupenka.  Pivní lázně nejsou vhodné pro osoby s vysokým krevním tlakem, osoby krátce po operaci a nejsou doporučovány ani těhotným ženám.

Pro nastávající maminky můžete vybrat jiný zážitkový dárek na stránkách Esennce.cz, internetové agentury na zážitky.

Kategorie: Pivní lázně
Pivní lázně
Pivní lázně, originální a výjimečná lázeňská procedura s léčivými a regenerujícími účinky na celý organismus. Pivní lázně celkově přispívají ke zlepšení obranyschopnosti lidského těla. Pivní lázně jsou originální rekondiční lázeňskou terapií, která využívá léčebných účinků teplé minerální vody, surovin pro výrobu piva a piva samotného.
Součástí pivních lázní jsou koupele, finská sauna, léčivé zábaly, klasické i speciální masáže, doplněny nezbytnou pitnou kůrou zlatavého moku.