Medová masáž nebo aromaterapie? I tyto procedury najdete v pivních lázních

Opravdu, v pivních lázních se nerelaxuje jen v pivní lázni. Některé lázně poskytují i další procedury, které můžete před koupelí absolvovat. Dnes si přiblížíme medovou masáž a aromaterapii. O dalších druzích masáží si můžete přečíst zde.


Aromaterapie patří mezi způsoby alternativní medicíny. Vonné oleje se používají ke změně myšlení a optimistického naladění. Oleje používané v aromaterapii jsou rostlinného původu a přidávají se do nich koncentrované vonné esence. Ke smíchání obou složek dochází těsně před masáží. Ta může být buď povzbudivá a nebo uklidňující.

Aromatická inhalace nebo aromaterapeutická koupel?

K aromaterapii patří nejen masáž, ale i aromatická inhalace nebo aromaterapeutická koupel. Inhalace může příznivě působit na váš tlak a je využívána při léčení psychických či psychosomatických onemocnění. Aromaterapeutická koupel je uklidňující procedurou, při které se do koupele přidají vonné oleje. Aromaterapie bude jistě vhodným narozeninovým dárkem pro vaši maminku nebo kamarádku, pokud byste ale chtěli vymyslet něco jiného, můžete se inspirovat na těchto stránkách.

Příznivé účinky medové masáže

Masáž medem patří mezi plošné masáže. Jde o techniku, která do Evropy doputovala až z Ruska a využívá přilnavost medu. Konzistence medu pomáhá masérovi lépe pracovat s podkožím klienta a dostat se tak opravdu do hloubky. Před samotným aktem masáže vám masér na záda nanese malé množství zahřátého oleje. Ten pokožku připraví na absorbování prospěšných látek z medu. Med, který se používá při masáži, se nanáší zahřátý. Po celou dobu procedury tak budete cítit velmi příjemné teplo. Technika medové masáže podporuje činnost vnitřních orgánů, zlepšuje krevní oběh a hlavně se při nádherně uvolníte.

Pokud jste odpočati dost a potřebovali byste spíše nějakou akci, přečtěte si o nejrůznějších adrenalinových zážitcích, které si můžete dopřát.

Kategorie: Pivní lázně
Pivní lázně
Pivní lázně, originální a výjimečná lázeňská procedura s léčivými a regenerujícími účinky na celý organismus. Pivní lázně celkově přispívají ke zlepšení obranyschopnosti lidského těla. Pivní lázně jsou originální rekondiční lázeňskou terapií, která využívá léčebných účinků teplé minerální vody, surovin pro výrobu piva a piva samotného.
Součástí pivních lázní jsou koupele, finská sauna, léčivé zábaly, klasické i speciální masáže, doplněny nezbytnou pitnou kůrou zlatavého moku.