Odpočiňte si v pivních lázních a poznejte jejich pozitivní účinky!

Pivní lázně mají svoji historii v Indii. Už před čtyřmi tisíci let přišli Indové na to, že horké koupele s přídavkem bylin mají pozitivní účinek a jsou velmi příjemné. O něco později na to přišli i staří Egypťané a Číňané a lázeňství se začalo rozvíjet po celém světě.

Inspirujte se také zážitkovými dárky k narozeninám!

Podle historických záznamů pivo prý objevili staří Summerové v 7. století př.n.l., když špatně skladovali obilí, do kterého se dostala voda. Obilí zkvasilo a vznikl prototyp dnešního piva. Přibližně dva tisíce let zpět přišli lidé na to, že pivo je dobré nejen k pití, ale že se dá využít i při lázeňství a dalších wellness procedurách.

První registrovanou značkou pravých pivních lázní byly Bier Bottlich Bad v Rakousku, kde je registrovala paní Hevig Bauerová. Tento originální produkt najdete i v České republice v pivních lázních Bahenec. První pivní lázně v Čechách byly otevřeny v roce 2006, takže je pivní lázeňství u nás ještě stále docela mladé.

Přečtěte si také o prospěšnosti odpočinku a spánku.

Pozitivní účinky pivních lázní

Pivní lázně působí prospěšně na imunitní systém. Jejich pozitivní účinky jsou také prokázané na funkce cévní soustavy a činnost srdce. Díky teplotě v pivní lázni dochází k hlubokému prohřátí pokožky a otevírání pórů, kterými z těla odchází nashromážděné toxiny a další škodlivé látky.

Pivní lázně působí pozitivně i na psychiku člověka. Díky koupeli se příjemně uvolníte, prohřejete a na chvíli zapomenete na každodenní stresy a trápení. Koupele v pivu pomáhají zmírnit úzkostné stavy a jsou vhodné pro osoby, které jsou v zaměstnání vystaveny nadměrnému stresu. I proto jsou pivní lázně doporučovanou relaxační metodou pro ženy i muže.

Přečtěte si i o dalších relaxačních technikách.

Kategorie: Pivní lázně
Pivní lázně
Pivní lázně, originální a výjimečná lázeňská procedura s léčivými a regenerujícími účinky na celý organismus. Pivní lázně celkově přispívají ke zlepšení obranyschopnosti lidského těla. Pivní lázně jsou originální rekondiční lázeňskou terapií, která využívá léčebných účinků teplé minerální vody, surovin pro výrobu piva a piva samotného.
Součástí pivních lázní jsou koupele, finská sauna, léčivé zábaly, klasické i speciální masáže, doplněny nezbytnou pitnou kůrou zlatavého moku.