Pivní lázně a něco navíc

Některým pivovarům a jiným wellness komplexům už nestačí nabízet koupel v pivních lázních jen tak. Rozhodli se tuto oblíbenou proceduru ozvláštnit a tak nabízí nejen pivní koupel, ale i doplňkové procedury. Mezi nejčastější doplňkové procedury, které vám pomohou se ještě více uvolnit patří:

Saunování

Sauna pochází z Finska, jde většinou o malou místnost nebo chatku, jejíž vnitřek je výborně izolovaný a vykládaný dřevem. Nezbytnou součástí této místnosti jsou takzvaná saunová kamna, která dokážou teplotu v místnosti vyhnat až na 120 °C. Ve finské sauně jsou na kamnech ještě navíc umístěny kameny, které jsou v průběhu saunování polévány vodou. V místnosti tak vznikne pára, která zvyšuje vlhkost vzduchu.

Inspirujte se také adrenalinovými dárky a zážitky!

Masáž lávovými kameny

Tento typ masáže právem patří mezi relaxační procedury. Nahřáté lávové kameny dokáží navodit stav hluboké relaxace, většinou bývají ještě potřeny aromatickými oleji a tak působí i na vaše čichové buňky. Během masáže dochází k opětovnému nahřívání a zchlazování kamenů, to podporuje krevní oběh a lymfatický systém. Kameny jsou pro masáž nahřívány ve vodní lázni na teplotu 40 – 50 °C. Jako při každé masáži je dobré se svěřit do rukou odborníka, který se třeba právě tomuto tématu masáží věnuje už několik let.

Masáž technikou lomi-lomi

Tato masáž má původ na havaji a jde o léčebnou a regenerační proceduru. Masáž je jemná a zároveň při ní pracuje masér do hloubky svalů. Pomocí dlaní a předloktí pracuje masér s energiemi klienta. Masáž by měla probíhat jako rituál a ne odosobněné ležení na lůžku. Čím více se do tohoto rituálu dokážete vcítit, tím intenzivnější bude váš prožitek a regenerace.

Pivní lázně

A nakonec následuje samotná koupel v pivní lázni. Zde jsou v kádi s vodou o teplotě 37°C rozpuštěny pivovarské kvasnice a směs bylin. Koupel má příznivé účinky na lidskou pokožku a duševní stav. Ve vaně plné piva se totiž dokonale uvolníte a zarelaxujete si.

Přečtěte si o dalších oblíbených druzích masáží!

Kategorie: Pivní lázně
Pivní lázně
Pivní lázně, originální a výjimečná lázeňská procedura s léčivými a regenerujícími účinky na celý organismus. Pivní lázně celkově přispívají ke zlepšení obranyschopnosti lidského těla. Pivní lázně jsou originální rekondiční lázeňskou terapií, která využívá léčebných účinků teplé minerální vody, surovin pro výrobu piva a piva samotného.
Součástí pivních lázní jsou koupele, finská sauna, léčivé zábaly, klasické i speciální masáže, doplněny nezbytnou pitnou kůrou zlatavého moku.