Pivní lázně – jedinečná procedura, jedinečný zážitek

Pivní lázně jsou neobvyklou a zároveň jedinečnou alternativní léčebnou metodou. Jedná se o výjimečnou proceduru s léčivými účinky. Nejedná se však o nějakou moderní metodu léčitelství, ale prastarou techniku, kterou využívaly běžně naše babičky a dědečci.

Pivní lázně – historie

Koupele v pivu (neboli také pivní lázně) se využívalo již za vlády Přemysla Otakara II. Již v dávných dobách se doporučovalo na léčení řady nemocí pivovarské kvasnice (a dnes jim vědci dávají za pravdu – kvasnice obsahují mnoho vitamínů, stopových prvků a aminokyselin, které jsou prospěšné pro lidské tělo). Zábaly z pivovarských kvasnic byly a stále jsou fantastickým prostředkem na vyhlazení vrásek a hydrataci kůže. Mají také zeštíhlující účinky a pomáhají v boji proti celulitidě. Z kvasnicových roztoků se dělají zábaly obličeje, dekoltu, vlasů i celého těla.

Pivní lázně dnes

Dnešní pivní lázně jsou spojeny s dalšími ozdravnými procedurami. Kupříkladu pivní lázně v lokalitě Bahenec  tvoří (kromě koupele s přísadami, ze kterých se vaří pivo) také finská sauna, relaxační pobyt v lázních si hosté mohou zpestřit odpočinkem na lůžku z ovesné slámy. Hosté se mohou nejenom ponořit do pivní lázně, ale mohou si kdykoliv jen tak mimochodem načepovat své vlastní pivo.

Pivní lázně v Rožnovu pod Radhoštěm nabízí pobyt pro dvě osoby v nebývale komfortním areálu (ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu, snídaně formou švédských stolů). Hosté si zde vychutnají aromaterapii, intenzivní detoxikační zábal na lůžku cca 30 minut, koupel v soli z Mrtvého moře, ale mohou navštívit večer nedaleký pivovar a prohlédnout si také film o historii pivovaru.

Pivní lázně jsou neopakovatelným relaxačním zážitkem. Pomůže vám zregenerovat vaše tělo, odpočinout si od každodenního shonu a poznat léčivé účinky nejoblíbenějšího českého nápoje – piva. Věnujte tento zážitek sobě nebo vašim blízkým!

Pivní lázně
Pivní lázně, originální a výjimečná lázeňská procedura s léčivými a regenerujícími účinky na celý organismus. Pivní lázně celkově přispívají ke zlepšení obranyschopnosti lidského těla. Pivní lázně jsou originální rekondiční lázeňskou terapií, která využívá léčebných účinků teplé minerální vody, surovin pro výrobu piva a piva samotného.
Součástí pivních lázní jsou koupele, finská sauna, léčivé zábaly, klasické i speciální masáže, doplněny nezbytnou pitnou kůrou zlatavého moku.