Prospěšné vitamíny v pivu

Přinášíme vám přehled vitamínů, které jsou obsaženy v pivu. Budete se divit, ale všechny mají dobrý účinek na fungování lidského organismu. A jak říkají sami lékaři, alkohol v malých dávkách je pro zdravé jedince vhodný.

Pivo obsahuje mnoho vitamínů skupiny B a kyselinu listovou. Třeba například vitamín B1, jiným názvem thiamin, odbourává sacharidy v tkáních a dodává tak tělu energii. Je tedy dobrým bojovníkem proti únavě. Dále podporuje nervový systém a trávení. Vitamín B2, dalším názvem riboflavin, je důležitý pro naši pokožku, oči a funkce srdce, ovlivňuje také celkovou energetickou přeměnu v organismu. Niacin, vitamín B3, velice důležitý prvek, který je nutný pro uvolňování energie z potravy. Ve velkých dávkách tento vitamín rozšiřuje cévy a bývá proto používán při léčbě vysokého krevního tlaku.

Vitamín B6 a kyselina listová

Dalším vitamínem, bez kterého by se pivo neobešlo je B6, ten hraje roli při metabolismu a absorpci bílkovin, pomáhá funkci nervového systému a při tvorbě červených krvinek. Větší přísun tohoto vitamínu by měli mít sportovci, kteří zkonzumují velké množství bílkovin a ženy, které berou hormonální antikoncepci. Vhodný je i pro celiaky nebo osoby trpícími nervovými potížemi. Dalším prospěšným vitamínem, který najdete v pivu, je kyselina listová. Ta, stejně jako výše jmenovaný vitamín B6 podporuje tvorbu červených krvinek. Také je prospěšná pro metabolismus aminokyselin a obnovu veškerých buněk v těle. Hodně druhů piv obsahuje v jednom litru tolik kyseliny listové, kolik byste do svého organizmu dostali, pokud byste snědli půl kila rajčat. Jakkoliv to zní lákavě, asi by nebylo dobré brát pivo jako náhradu za pravidelné dávky zeleniny.

Ochutnávka piva na vás bude čekat v pivních lázních, pokud si chcete odpočinout aktivněji, zkuste Hummer tvrz a nebo adrenalinový tandemový seskok!

Zdroj: ctpp.cz

Pivní lázně
Pivní lázně, originální a výjimečná lázeňská procedura s léčivými a regenerujícími účinky na celý organismus. Pivní lázně celkově přispívají ke zlepšení obranyschopnosti lidského těla. Pivní lázně jsou originální rekondiční lázeňskou terapií, která využívá léčebných účinků teplé minerální vody, surovin pro výrobu piva a piva samotného.
Součástí pivních lázní jsou koupele, finská sauna, léčivé zábaly, klasické i speciální masáže, doplněny nezbytnou pitnou kůrou zlatavého moku.