Rekordy ve světě piva

Pivo, zlatavý chmelový nápoj, doména Čechů, Moravanů i Slezanů. Jednoduše náš nejoblíbenější alkoholický nápoj a málokdy se najde někdo, kdo ho zkusil a přesto mu nechutná. Své místo si našlo i ve světě wellness procedur – pivní lázně jsou jednou z nejoblíbenějších odpočinkových aktivit. Ale věděli jste, kolik piv se dá otevřít za 47 vteřin a jaká prvenství v pivním světě drží Češi?

Jsou pivní lázně vhodným dárkem pro muže? Přečtěte si více!

Něco v Guinessově knize rekordů nenajdete!

Steven Petrisino v roce 1977 dokázal vypít litr piva za 1,3 vteřiny. Dokážete si to představit?

Angelo Cammarata zase dělá práci výčepního od roku 1933, sedmdesát let za barem.

Víte, že na otevírání piva na čas vznikají i týmy? Jeden tříčlenný dokázal v roce 1999 otevřít 300 piv za 47 vteřin.

Nejsilnější pivo bylo stvořeno v americkém pivovaru Boston Beer Company, má neskutečných 25,0 % alkoholu a jmenuje se Samuel Adam Utopias. Tak takové by i nejotrlejším pivařům určitě stačily i tři a měli by dost. I když by pak vešla konečně v platnost světoznámá česká lež „jdeme na jedno“.

Sháníte zážitkový dárek pro svoji nežnou polovičku? Inspirujte se zde!

Česká prvenství

I Česká republika drží ve světě pivních rekordů jedno prvenství. Je to Pivovarské muzeum v Plzni, první otevřené muzeum piva na světě bylo otevřené v roce 1958.

Největším pivním festivalem je samozřejmě světoznámý Oktoberfest v Mnichově. Každý rok se může chlubit návštěvností přesahující sedm milionů návštěvníků. Věřte nebo ne, Oktoberfest se odehrává na ploše, která je větší než padesát fotbalových hřišť a každý rok se při tomto festivalu vypije kolem šesti milionů litrů piva. To už by určitě stačilo na takové malé moře.

Další české prvenství je trochu rozporuplné, někteří z nás ho berou pozitivně a někteří zase negativně. Ano, mluvíme tu o prvenství ve spotřebě piva na rok a osobu. Češi jsou prostě největší pivaři, na osobu za rok je na našem území rozpočítáno kolem 160 litrů. Třeba v porovnání se Spojenými státy vypijeme dvakrát více piva.

Kategorie: Pivní lázně
Pivní lázně
Pivní lázně, originální a výjimečná lázeňská procedura s léčivými a regenerujícími účinky na celý organismus. Pivní lázně celkově přispívají ke zlepšení obranyschopnosti lidského těla. Pivní lázně jsou originální rekondiční lázeňskou terapií, která využívá léčebných účinků teplé minerální vody, surovin pro výrobu piva a piva samotného.
Součástí pivních lázní jsou koupele, finská sauna, léčivé zábaly, klasické i speciální masáže, doplněny nezbytnou pitnou kůrou zlatavého moku.